https://bialedomkipaula.pl/

Białe Domki Paula Spa

Latarnia w Niechorzu

Latarnia morska w Niechorzu

Latarnia  w Niechorzu to jeden z charakterystycznych punktów widokowych nad polskim Bałtykiem. Znajduje się ona na skraju klifu, co dodatkowo podkreśla jej wyjątkowy charakter.

Budowa latarni morskiej w Niechorzu rozpoczęła się w 1866 roku, a ukończono ją w 1871 roku. Latarnia została zbudowana z cegły i ma wysokość 45 metrów. Właśnie takie rozwiązanie pozwoliło na umieszczenie na szczycie urządzenia oświetleniowego, które miało być widoczne z dużej odległości.

W ciągu lat wiele razy modernizowano i unowocześniano latarnię. W 1929 roku zainstalowano w niej lusterko reflektorowe, a w latach 70. XX wieku zamontowano w niej automatyczny system sterowania optyką. W 1993 roku latarnia została odnowiona i od tego czasu zachwyca turystów swoim pięknem.

Latarnia morska w Niechorzu  z pewnością podoba się  turystą, którzy chcą podziwiać piękno wybrzeża z jej szczytu. Znajduje się tu także muzeum poświęcone historii latarni morskich w Polsce oraz oceanarium z morskimi stworzeniami.

Najlepsze wakacje w Niechorzu
Niechorze noclegi

Wakacje w białych domkach

Niechorze jest nadmorską miejscowością, która z pewnością słynie przede wszystkim z charakterystycznej latarni morskiej oraz szerokiej, piaszczystej plaży. W Niechorzu można wynająć wiele białych domków, które są w pełni wyposażone w niezbędne udogodnienia, takie jak łazienki, aneksy kuchenne, tarasy czy miejsca parkingowe. Domki są eleganckie i komfortowe, a ich białe ściany tworzą niepowtarzalny klimat.

Rewal to kolejna nadmorska miejscowość, położona niedaleko Niechorza. W Rewalu także można wynająć wiele białych domków, które są doskonałym rozwiązaniem dla rodzin z dziećmi oraz grup przyjaciół. Domki są w pełni wyposażone, a ich urokliwe położenie oraz otoczenie lasów zapewniają spokój i wypoczynek.

Paula białe domki

Latarnia morska w Niechorzu

Nadmorskie miejscowości, takie jak Niechorze i Rewal z pewnością przyciągają turystów z całej Polski ze względu na swoje piękne plaże, malownicze krajobrazy oraz wiele atrakcji. Jednym z ciekawych rozwiązań dla turystów, którzy chcą wypocząć w komfortowych warunkach, są białe domki do wynajęcia na nocleg. W Niechorzu i Rewalu jest wiele takich obiektów, które oferują nie tylko wygodne i przyjemne miejsce do spania, ale także dostęp do wielu atrakcji w okolicy. Odwiedź również naszego FACEBOOKA.

Obie miejscowości oferują turystom wiele atrakcji. Warto odwiedzić charakterystyczną latarnię morską w Niechorzu, która jest jednym z symboli miejscowości. W Rewalu warto zobaczyć muzeum rybołówstwa oraz port rybacki, który stanowi piękne tło dla spacerów wzdłuż plaży. W okolicy znajdują się także liczne szlaki turystyczne oraz ścieżki rowerowe, co sprawia, że wakacje nad morzem mogą stać się także okazją do aktywnego wypoczynku.

Miejscowości te to idealne miejsca na wakacje nad morzem. Wynajem białych domków do wynajęcia w okolicy oferuje turystom wygodne i komfortowe miejsca do spania. Dostępne są także liczne atrakcje i piękne krajobrazy, co pozwala na spędzenie udanego wakacyjnego wypoczynku.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top